Russiske auktioner, det bedste udvalg til det rigtige valg. Mønter mest populære auktioner

Main. / Psykologi
Dorotheum Østrig grundlagt i 1707 i hovedstaden i Østrig Wien, Dorotheum i dag er Dorotheum det største auktionshus i Centraleuropa, det væsentligste i tysktalende lande, samt en af \u200b\u200bverdens førende verden. Gennemførelse af ca. 600 auktioner Årligt overvåger mere end 100 eksperter over 40 sektioner, hvilket giver betydelige resultater. En af de hyggelige tjenester, selvfølgelig støtte fra det russiske sprog (delvist) og ikke kun i webstedets grænseflade, men også online rådgivning på telefonen og e-mail. Masser er stadig præsenteret på tysk. SubastasWeb Argentina Argentinsk Elektronisk Auktion af Universal Orientation kan betragtes som ret succesfuld, da aktiviteterne begyndte i 2005 på grund af de mange objektive økonomiske grunde, i sine indikatorer legepladsen, hemtidial.Men stiller dig selv som en international auktion. Hovedsproget i grænsefladen er spansk, men med indsatser på engelsk, hvilket ikke er overraskende, masser af partier i amerikanske dollars og ikke i nationale pesos. AU.By Belarus Den største online legeplads i Belarus til salg og køb af varer. Elektroniske auktioner af varer og ting: elektroniske og husholdningsapparater, bøger, musik, fotoudstyr, video, mobiltelefoner, computere, tabletter, iPhones, Ipeda, spillere, musik, biograffilm, børneprodukter legetøj, jubilæumsopsamlingsmønter, vintageblokke, tøj, møbler, antikke ting, samovarer, sjældne emalje, antikke og samleobjekter, kunstneriske ting, figurer, vaser, interiør, grafik, skulpturer, foto, maleri, porcelæn, krystal, glas, bronze, smykker, fast ejendom, tomter, smykker, Numismatik, filately, postkort. Handel over internettet. Balkan Auktion Bulgarien Bulgarske internetauktioner. Populær i Bulgarien Online ressource køb og salg via internettet af forskellige ting: forskellige redskaber, møbler, husholdningsapparater, sundhedsmæssige varer, børne varer, tøj, elektronik og som accepteret på de fleste lignende auktionssteder sektioner for samlere, dvs. Vintage ting, antikviteter, medaljer, badges, kort og så videre. Webstedet er velkendt ikke kun i Bulgarien, men også i de nærliggende Balkanlande. For russere og russisktalende brugere er det nemt at navigere i mulighederne på webstedet sædvanligt cyrillisk og beslægtet slavisk sprog. Når du registrerer, skal du vælge den nyeste linje: Revun Bulgaria.Hvad betyder i udlandetRusland for Bulgarien er i udlandet. Mercadolivre Brasilien Mercado Livre. Han erklærer, at han er den største klassiske onlineauktion af Latinamerika, på trods af at grænsefladen på portugisisk (statssprog i Brasilien), og Sydamerikas hovedsprog er spansk, dog på international vurdering af hjemmesider, Mercado Livre. I de første tusind. Bred vifte af produkter præsenterede nye og brugte varer: husholdningsapparater, elektronik, fjernsyn, telefoner, computere, tøj, tilbehør, indsamling af varer: medaljer, rækkefølge, ikoner, mønter, papir penge, trykning produkter, kort, aflæsninger, album, musik, musik, Musikinstrumenter, biler. Naturligvis mest partier med sydamerikansk specificitet, som kan være interesseret i samlere, sælgere eller købere af denne retningsretning. Superbid Brasilien Sydamerikansk Online Auktion. Oprindeligt specialiseret på auktionen af \u200b\u200balle former for udstyr: biler, byggevirksomheder, værktøjsmaskiner, industrielt udstyr, computerudstyr. Og dette er de vigtigste kategorier af partier. Senest optrådte sådanne sektioner som: smykker, ur, vine og antikviteter, dvs. Overvist bliver universel. De repræsentative kontorer i selskabet i verden stiger, de vigtigste lande selvfølgelig er landene i naboer: Chile, Argentina, Colombia, Peru, men planlægger at gå ud i den nordamerikanske og europæiske internetauktionssektor. Madbid DET FORENEDE KONGERIGE Den store internationale auktion af alle former for elektronisk teknologi på internettet. Populær elektronik: Smartphones, iPhones, tabletter, digitale kameraer, videokameraer, projektorer, forskellige aftaler, musikcentre, netbooks, gaming konsoller, små husholdningsapparater fra blandere til mikrobølger, støvsugere, hårtørrere, forskellige elektroniske enheder til bilister. Vatera Ungarn Ungarsk online legeplads til auktioner. Klassisk grænseflade, kendte muligheder, op til 3 millioner partier: husholdningsapparater, tøj, telefonnumre, møbler, baubles, antikviteter, gamle bøger, fotos, alle former for interiør, gamle og nye ting, militærer mv. Men registrer på webstedet, problematisk. Hvis partiet var interesseret, er det nødvendigt at blive involveret via e-mail (enig i telefonen uden kendskab til ungarsk, problematisk), men at købe eller endnu mere at sælge på denne auktion, bliver du nødt til at prøve meget. NOBIS24 Tyskland (Tyskland) Tysk Auktionsopsamlingsartikler: Video, Musik på forskellige fysiske medier (optagelser, magnetiske bånd, CD, DVD), Postkort, Frimærker, Old Billeder, Skulpturer, Gravering, Lithografi, Akvarel, Sæt, Retter. Der er et afsnit for numismatik og bonister af mønter, tokens, mindeværdige tegn, papirpenge. Biler, motorcykler, cykler og forskellige dele, men dette afsnit er mere interessant kun for borgere i Danmark, snarere end brugere fra Rusland. Filmundo Tyskland Tysk Specialiseret Internet Auktion. Film og musik af forskellige genrer, produktion og kvalitet. På alle de kendte elektroniske og optiske medier og celluloid, magnetisk film i kassetter og spole, og mest af alt cd, dvd, blu-ray. Hampel Tyskland Når du indtaster stedet på dette websted, forstår du straks hvad masser Her handles: Maleri af gamle mestere og moderne forfattere, antikke ting, antikke bronze, eksklusive porcelæn, unikke smykker, guld, diamanter, produkter af østlige håndværkere, Indien og Mellemøsten. I et ord, luksusobjekter. Det er behageligt for tilstedeværelsen af \u200b\u200bstøtte til det russiske sprog, men der er en sektion russisk kunst. Budgivere, kun autentiske og følgelig meget dyrt. Alt for rigtige kenderører. Lot-Tissimo Tyskland München (Tyskland) Storslået tysk-spansk internetauktion af antikke, vintage og retro ting og varer fremstillet i Europa, Asien, Nord- og Sydamerika, Rusland. Kunstgenstande, alle former for retter, enheder, indvendige varer: panel, statuetter, vaser, lysekroner, litografier, bøger, album. Udover tysk støtter webstedet engelsk og spansk, men funktionen af \u200b\u200ben flersproget detaljeret beskrivelse af partiet er præsenteret, alle informations russere kan læse på deres modersmål. For borgere fra Belarus, Ukraine, Den Russiske Føderation, har Kasakhstan ingen problemer med registrering og deltagelse i handel. Catawiki Holland European Megacuation. Grundlagt i 2008 i det hollandske rige. I 2010 modtog Catavika en prestigefyldt præmie Accenture Innovations Award. Til oprettelse af det nyeste koncept af webauktioner. Auktionsstedet er ikke kun auktion på mange kategorier af partier, men også en platform for kommunikation af samlere af forskellige retninger fra hele verden, hovedsagelig kunstneriske værker, antikviteter, forskellige antikviteter, sjældne biler, smykker, portostempler, mønter og knogler, som såvel som forskellige eksklusive elementer. Webstedet er flersproget, men der er ingen støtte til russisk endnu. Log ind Catawiki, du kan bruge Facebook Social Network-kontoen. QOOF Holland Dutch (Holland) Internetauktion, med en regelmæssig, skabelon interface, en bred vifte af kategorier og skillevægge af budgivning. Der er sektioner på elektronik, forskellige udstyr, bøger, sektioner for samlere, bøger, film, musik og andre velkendte retninger for auktionister, som de fleste af Europas websteder, den russiske talende støtte er fraværende. Emarket Greece Greek Online Auktion område. Alle slags små, meget brugte ting er sat til auktion, grækerne forsøger i det mindste at få penge, hvilket gør det muligt for samlere at finde ganske sjældne og værdifulde ting blandt mange praktisk uværdige ting som gamle modeller af mobiltelefoner, forskellige husholdningsapparater, tøj. Men du bør ikke overveje dette websted af det billige loppemarked, i en række kategorier af masser af mange sædvanlige produkter af europæisk kvalitet. Betaling med plastkort Visa, MasterCard eller International PaymentPal Electronic Valuta. QXL Danmark er meget populært i Skandinavien Universal Online Auktion. I mange mange forskellige ting: smykker, damer 'håndtasker, paraplyer, kameraer, musikcentre, smykker, tallerkener, bestik, børne legetøj, alle slags baubles til dekoration af interiøret, herunder samling, der er sektioner til fiskere, modellering, ting Lavet med egne hænder, såkaldt forfatters arbejde fra forskellige materialer og strikkede ting, glasprodukter, metal keramik, et bredt udvalg af kendte kategorier: elektronisk udstyr, bøger, antikviteter, møbler og mange andre ting. Bidderboy Indien Online Auktionselektronik: Smartphones, Tabletter, Computere, Kontorudstyr og forskellige komponenter samt video og kameraer. Men denne auktion kan henføres til udledning af en universel, og motorcykler udstilles til handel og forskellige produkter af anvendt kunst og andre forskellige ting. For at registrere på webstedet kan du bruge en konto i Facebook. Todokolecion Spanien Den ældste samling af onlineauktion af Europa, begyndte den første handel i 1997. Kæmpe kategorikvalg spænder fra dyre kunst: maleri, skulptur, grafik af gamle mestre 18, 1900-tallet, mesterværker af verdensberømte forfattere af det 20. århundrede, til de ikke kendte forfattere i hele Europa, hvad der hedder hånd make. lavet med egne hænder . Selvfølgelig handler der på dette websted i alle kendte overskrifter. En interessant del af legetøj. 1,5 millioner partier, næsten 200 tusind brugere. Agora Kasakhstan Populær Kasakhstan Online Auktion. Salg og køb af varer, vurdering af varer. Lave provisioner. Den bedste måde at foretage køb og salg på internettet! Computere, budgivning, salg, bøger, mønter, frimærker, souvenirs, musik, antikviteter, smykker, smykker, samleobjekter, numismatik, filateli, bonistics, feltik, sko, tøj, computere, tabletter, mobiltelefoner, mobiltelefoner, iPhone, MacBookPro, Laptops, diamanter, smykker, dekorationer, auto dele, videooptagere, mobiltelefoner, ultrabooks, video og fotoudstyr, møbler, parfume. For russisktalende borgere observeres ingen problemer på stedet. Pirkis Litauen Litauisk Online Auktion. Legepladsen er fokuseret på samlere af mønter, poststempler, postkort. Andre sektioner, fotografisk udstyr, elektronik, bøger, musik, video, forskellige apparater præsenteres. Budgivning udføres kun i litauisk valuta, de skal bytte rubler, webstedets grænseflade på litauisk, men på trods af at disse russisktalende brugere er ikke ualmindelige på dette websted. Delcampe Luxembourg Populære internetauktion af forskellige ting fra Italien, Frankrig, Spanien, England, Skandinavien, USA, Østeuropa. Alle kategorier af partier præsenteres: Mobile Electronics, Gamle og moderne, skydevåben og kolde våben, dokumenter, ammunition af første og anden verdenskrige, antikke, antikke dekorationer, møbler, indvendige ting, nye og brugte husholdningsapparater. En stor sætning af frimærker, postkort, numismatiske sjældenhed, bonissikere, ordrer, medaljer, badges og andre samleobjekter. Støtten fra det russiske sprog er fraværende, men fri registrering for borgerne i Den Russiske Føderation er uhindret. Trademe New Zealand New Zealand Auktionsområde af universel destination, hundredtusindvis af partier, næsten en million registrerede brugere. Den største auktion i Oceanien og ikke kun auktion, samler virksomheden flere store kommercielle projekter: en online butik af automotive udstyr, rejsebureauer, et system af peerging betalinger. Webstedets grænseflade er naturligt engelsk. Registrering og levering for russere er vanskelige og overclocked. Leilaojusto Portugal Portugisisk Internetauktion af forskellige produkter. I kategorierne af partier: Forskellige biler, last, passagerer, specialiserede, motorcykler, telefoner, alle former for elektronik, billige bijouterie og dyre ornamenter, møbler, bøger og andre sektioner, der er kendt for sådanne ressourcer. Støtten til to sprog undtagen den indfødte portugisiske: engelsk og spansk, men de er ikke fuldt implementeret, kun på niveauet af navigation. BAG.RU RUSSIA Ældste internet auktionsledet. Online salg og køb af varer og varer Et stort antal kategorier af tematisk handel: Masser af kæledyr, indendørs planter, souvenirs og gaver, kunst, maleri, grafik, skulptur, porcelæn, bronze, sølv, antikviteter, vintage ting, bøger, magasiner , tøj og sko, fotoudstyr, kæledyrsprodukter, sportsartikler, tabletter, mobiltelefoner, mønter, antikviteter, mærker, mærker på emner, bestil, Medaljer, Maleri, Billeder, Skulpturer, Kunst, antikke kolde, skydevåben, maleri, grafik, bøger, buccinistiske udgaver, gamle genstande . Muligheden for at finde sjældne antikke mønter, Imperial Chasenka i Rusland, Frankrig, England. System ratings. Auction.ru Rusland Online Auktion med en række kategorier af partier: Auto dele, digital elektronik, samleobjekter, kunstneriske produkter, antikke ting, trykning produkter. Klassisk auktionsbudgivning, hurtig salg til faste priser, auktioner med 1 rubel. Handelsplatformen har til formål at erstatte det ophørte arbejde, det ældste auktionssted af Molotok.ru, som før dens lukning var førende blandt runes elektroniske auktionssteder. Mimiaukcie Slovakiet Slovakisk-Tjekkisk Stor Universal Platform On-Line Trade: Køb salg, i Tjekkiet og Slovakiet er den mest populære auktion af en række forskellige varer. Mere end 100 tusind produkter, en fjerdedel af en million brugere, registrering international fri. Store og mægtige helt sikkert fraværende, men slovakisk sprog slavisk, tættere på russisk, så med en lille færdighed til at mestre dette websted er ikke svært. Og når man kommunikerer med teknisk support, er det muligt at kommunikere på russisk. US WebStore er en af \u200b\u200bde ældste amerikanske auktioner, med klassiske kategorier og muligheder, måske noget forældet i sammenligning med andre websteder, for konservative auktioner, det er det, der er nødvendigt. Kategorier Også De mest klassiske: Poststempler, Postkort, Baseballkort, Smykker, Knogler, Mønter, Medaljer, Tokens, Badges, Billeder, Graveringer, Porcelæn, Fajance, Bronze, Glas, Sorter af Baubles and Puts. Selvfølgelig, husholdningsapparater og telefoner, fjernsyn, radiomodtagere, møbler, tøj, musikinstrumenter, optegnelser, dvd'er, konsoller, bøger mv. etc. OLA USA Den største amerikanske internetauktion, klassiske rubrikker af masser: mønter, badges, postkort, forskellige trykkerier: bøger, postkort, billeder, albums, naturligt for USA collectible indsatser, sportskort og klistermærker. Interfacet på webstedet på engelsk, men for erfarne auktionister er alt klart, selv uden at kende sproget, alle auktionsmuligheder er bygget på en klar, sædvanlig for internetauktionen. Ubid os er meget populær i Nordamerika online auktion. Et stort udvalg af kvalitetspartier, samlerbare ting, smykker, alle former for elektronik, musikinstrumenter, mønter, pengesedler, forskellige produkter til hjemmet, alle former for tilbehør, forskellige modeller af uret. Men for russere, såvel som brugere af andre lande, er handel på denne auktion vanskelig, registrering er kun mulig for amerikanske borgere. En bevist mediator med amerikansk statsborgerskab, som vil registrere og vil deltage i budgivning på egne vegne. ShopGoodwill USA American Web Auktion, med et stort katalog af partier: smykker, smykker, antikke ting, møbler, dekorative produkter lavet af glas, keramik, porcelæn, metal, bronze, sølv, anvendt kunstartikler. Auktionen har åbenbar fokusering på varer til kvinder. Mange partier er ting, der sandsynligvis vil være interesserede i at dekorere sig selv og deres hjem, gøre det til en hyggelig nnoveschko med alle slags smukke eller originale trinkets, en slags auktion for kvinder, kunne lide sagen, købt, træt, solgt. Som i mange amerikanske auktioner anvendes PayPal Virtual Payment System. HIP-stempel USA Den største internationale auktion til filatelistiske samlere: Poststempler, postkort, auktion flersproget, men russisk er desværre ikke støttet. Webstedet blev lanceret i marts 2005, det oprindelige navn på Stampbants, blev kun handlet af mærkerne, i 2009 blev rebranding lavet og udvidet anvisningerne af de foreslåede partier, men allerede i 2016 vendte webstedet tilbage til det oprindeligt smalle filateliske tema . Uuu.ru USA American Specialized Auction Portal på det russiske domæne, for samlere af hele verden, der har en bred vifte af muligheder for kommunikation og adgang til alle nødvendige oplysninger. Portalen giver alle samlerrige mulige muligheder for at købe, sælge og udveksle eventuelle samleobjekter: fra Match Etiketter til de sjældneste antikke produkter. Portalen er repræsenteret af tre webstederforum, en butik og auktion, på hvilke bestande i sektioner tilbydes: Antikviteter, Filately, Bonissic, Phalerics, Numismatics, Badges, Mønter, Etiketter, Collectible Flasker, Ølscaner, Kork, Etiketter. Kunstgenstande: Maleri, Grafik, Skulptur, Små former, Legetøj, Udskrivning Publikationer, Bøger, Album, Postkort, militære varer. Uuu.ru Collectors Portal er projektet af IP Media Inc., USA. Heritage USA All-American Heritage Auction House (Heritage). Et stort antal partier. For brugere tilbydes Heritage Life ansøgningen, denne software giver dig mulighed for at deltage i arv auktioner online via internettet. Hovedretningen af \u200b\u200bpartiet er kunstgenstande fra klassiske værker, til moderne produkter af de amerikanske massemedier, præsenterede mønter, antikviteter, alle mulige ekstracologier, eksklusive ting, ting, produkter, enheder. Auktionsbrand USA er usædvanlig for design og navn på den amerikanske onlineauktion. En anden karakteristisk træk er helt fri. Alle klassiske partier kategorier. De vil være interesserede i samlere af frimærker, knogler, postkort, fotos, album, vintage mønter af forskellige epoker og stater, fra gammel og middelalder til moderne sæt, mindeværdige og jubilæum, ordrer, tegn på forskelle, tokens, ikoner. Budgivning er indstillet både separate eksemplarer og komplette samlinger. Webstedet har et forum, for at kommunikere sælgere, samlere, købere. EBid USA. Den største onlineauktionDet har en bred repræsentation på alle verdens kontinenter, millioner af registrerede brugere i mange asiatiske lande, Europa, Afrika, Amerika. Scaligence er ringere, kun eBay. I modsætning til de fleste amerikanske auktionssteder, hvor handel for tidligere USSR-borgere praktisk talt ikke er muligt uden forskellige tricks, på eBid registrering, budgivning, er levering uhindret. Auktionsstedet er flersproget (højre øverste hjørne af siden i skrivebordet), men russisk støtte mangler stadig. På trods af at auktionen selv er som eBid vs eBay., der er imod selv i titlen, er stadig mere en kopi af lederen af \u200b\u200bauktionshandel, snarere end en innovativ handelsplan. Der er dog forskelle, men for at forstå, hvor det er bedre, og værre, skal du arbejde på begge ressourcer. Lista USA. Lista. Auktion, men meget usædvanlig, og ikke kun en slags design, men også af betalingssystemet handles partierne ikke i dollars, men i den såkaldte lånForresten, når brugeren registrerer, modtager brugeren 1000 i form af en bonus lånDerudover kommer depositumet bonusser til indbydende venner. Budsystemet er mere korrekt for at nævne: udveksling af forskellige objekter, såsom russisk bash på bash. fra ekstragebyr. For klassiske sælgere og købere af internetauktioner er platformen sandsynligvis uinteressant. Dette er en slags fællesskab af mennesker med andre verdensomspændende måder end standardkøbt. Populariteten af \u200b\u200bwebstedet er faldet de seneste år af forskellige årsager, men forsvandt ikke. USA antikke auktion, rariteter og værdifulde genstande, fransk, amerikansk og engelsk kunstglas. Amerikanske kunstneriske keramik, mosaikglaslamper, sølvmønter. Europæisk porcelæn og fajance, malerier, graveringer, skulpturer. GWS Auktioner USA. GWS Auktioner. Dette er et komplet udvalg af tjenester til online og levende ejendomsauktioner, antikviteter, samleobjekter, smykker, guld, mønter, køretøjer, udstyr og overskydende aktiver i det sydlige Californien og i udlandet. Russian-talende brugere glæder sig, ikke kun en bred vifte af partier, men også komplette støtte til den indfødte og mægtige, et klik på billedet af den russiske tricolor. FZU Ukraine Moderne Online Portal, Auktionshandel online, masser af alle kategorier. Sektioner til samlere, dyreelskere, jægere for ristning, musik, kinemotogrofa, trykte publikationer, bilister, fotografer, gartnere og haver, computerister og så videre. Hundreder af tusindvis af partier. Webstedet har en russisk-talende grænseflade. Uauction Ukraine Project Online Trading i traditionen lukket i 2016 Den største internetauktion af Ukraine Aukro.. Ansøgninger accepteres til overførsel af vurderinger med Aukro.ua. og masser S. Crafta.ua.. For brugere Aukro vil der være meget velkendt på dette websted, faktisk dette og udviklingen af \u200b\u200bwebstedet, det samme store udvalg af sektioner, men endnu ikke med den gigantiske påfyldning af partier som Aukro. Bitok Ukraine internet auktion og marketingmedarbejder, dette er den bedste måde at online shopping og salg på. Tøj, Kosmetik, Numismatik, Antikviteter, Rarritter, Medaljer, Bestilling, Ikoner, Anvendt Kunst, Grafik, Skulpturer, Interiørvarer, Møbler, Husholdnings- og Små Hvidevarer, Telefoner, Bøger, Billeder, Porcelæn, Bestik, Toddler Varer, Tvs, Tabletter , biler, scootere, motorcykler, alle former for tilbehør, et stort antal partier uden for kategorierne. Huuto Finland er den mest populære på internettet finsk webauktion. Forskellige kategorier af varer: antikke ting, møbler, fotografisk udstyr, ure, samleobjekter, mobiltelefoner, naturligvis det største antal modeller er selvfølgelig Nokia, fra de allerførste til supermoderne smartphones. Ligesom mange nationale auktioner Huuto.Præsentationer er specifikke for dette nordlige land, i dette tilfælde Finland. Du har mulighed for at købe originale varer i Finnov, Karelov, SAAMI og andre små folk nord for dem, der bor i Finland, såvel som forskellige genstande af nationale anvendte håndværk. Huutokauppa Finlands websted online auktioner af frimærker, postkort, konvolutter, emner fra den berømte finske phylatelastiske selskab Suomen Filateliapalvelu Oy. Støtte til russisk sprog. Webstedet er oprindeligt filatelektisk, men har et stort antal alle former for artikler af kunstprodukter: smykker, møbler, skulptur, vintage ure, album, maleri numismatik, bonissisk, antikviteter, bøger, dvs. Universel auktion. AGUTTES FRANCE ONLINE AUCTIONS. Alle kategorier af varer: Vintage ting, smykker lavet af ædle metaller og sten, numismatik, Philatelia, Bukinisticists, Moderne Kunst, Biler, Musikinstrumenter, Interiørvarer, Militari Ting, Der er meget for jægere og fiskere, og selvfølgelig den traditionelle sektion For franske auktioner er alkohol. Hovedsproget på det franske websted, såvel som engelsk og kinesisk understøttes. Drouot Online France Universal Internet Auktion. Klassiske kategorier af masser: antikviteter, samleobjekter, kunst, vin, mønter, ordrer, billeder, bøger, tøj, tilbehør, legetøj, trykte produkter og meget mere i moderne stil, vintage, retro. Auktioner passerer i online livsformer. Der er ikke noget russisk sprog på stedet, men tilstedeværelsen af \u200b\u200brussere i budgivning, såvel som borgere fra andre republikker i det tidligere Sovjetunionen, er ikke genfødt. Priserne er naturlige kun i euro. PIASA FRANKRIG er en fransk online-auktion af kunstartikler. Moderne og gammel kunst af Masters of Europe og Asien. Maleri, grafik, smykker, smykker, tilbehør, bøger, bucinisticistics, kunstfotografering, interiørartikler, kollektive vine. PIASA er især interesseret i at kombinere en moderne tilgang med traditionel erfaring med at bruge internettet som en informativ og forretningsplatform. Archine FRANCE National French Auction Portal. Kunstgenstande, indsamlingsfilm, dias, postkort, fotos, plakater, dekorationer, interiørartikler, søde trinkets. Størstedelen af \u200b\u200bpartierne er medieprodukter, udskrivningspublikationer gennemsyret af en unik fransk charme. Mange partier er interesserede i samlere Francofony.. ALAS For russiske brugere uden kendskab til fransk og engelsk, arbejder arbejdet med webstedet, selv om registreringen af \u200b\u200bborgere fra landene i det tidligere Sovjetunionen ikke er genfremsat. Ricardo Schweiz stærkt europa markedsplads. Den største auktion: antikke møbler, retter, antikke genstande, kunstværker: moderne, retro, moderne. En bred vifte af alle former for varer, husholdningsapparater, elektronik, trykning produkter, hjem, interiør, musikinstrumenter, dekorationer, kosmetik parfumer, sportsartikler, zoostuffs. En separat sektion fremhævet auktionshandel af biler, motorcykler, quadcykler, reservedele, auto tilbehør. Mange sælgere og købere, der aktivt arbejder med auktionerne af verden, kender dette swiss-websted godt. Tradera Sweden er populær i Sverige og andre skandinaviske lande Auktion, handel holdes online via internettet. I rubrikatoren af \u200b\u200bwebstedet præsenterede alle kategorier af varer. Praktisk søgesystem, hvis du ejer svensk. I betragtning af det svenske samfunds særlige tolerance har du mulighed for at finde, købe eller tvært imod at sælge produkter og artikler, hvoraf de er begrænset af de øvrige staters lovgivninger. Selvfølgelig, ærligt forbudt i Den Europæiske Union, handler varerne her ikke. Osta.ee Estland Estonian Universal Online Auktion med en russisk talende grænseflade. Forskellige kategorier af varer og tjenesteydelser. Tøj, antikke ting, tallerkener, porcelæn, keramik, møbler, elektronik, dekorationer, husholdningsapparater, telefoner, computere, møbler, kunstgenstande, samleobjekter, ure, børne varer, petroakvarer og mange flere varierede kategorier. Prisen på partier er angivet i euroen. Bud eller køb Sydafrika sydafrikansk online auktion universel retning. I sin popularitet er kun ringere for grene eBay. og eBid.Men som i de fleste lande mister rent nationale websteder auktionsgiganterne fra USA. Ordning, grænseflade og funktionalitet af webstedet bygget på en meget klassisk ordning. Antallet af partier er mere end 100 tusind. Auction.kr South Korea Sydkoreanske shoppingområde for at købe og sælge masser af forskellige retninger. En højkvalitets koreanske varer tilbydes til handel, du kan finde på masser og kinesisk, japansk, taiwansk, australsk, malaysisk, filippinsk produkter. Russere har en holdning til denne elektroniske platform, en del af brugerne roser, de siger billige og højkvalitets telefoner, smartphones, tabletter, med levering til Den Russiske Føderation, den anden del skælder webstedet, ubelejligt, det er ikke klart, dette er selvfølgelig primært forårsaget af manglen på russisk-talende støtte på auktioner. Yahoo! Japan Japan Japanese Online Auction Analog of Popular Ebay, en af \u200b\u200bverdens største. Han begyndte i 1999, har omkring 6 millioner registrerede deltagere. Kommissionen fra en transaktion er 5,5%. Skriv antallet af kategorier af partier, det giver ikke mening, du kan købe her eller sælge noget. Problem site interface på japansk. Men der er for eksempel websteder formidlere Yakha.ru.. Mbok Japan er meget populær fra den japanske internetauktion. Velkendt i andre lande, især i staterne i Stillehavsområdet. Millioner af varer produceret af japanske firmaer og først og fremmest er dette naturligvis alle former for elektronisk digitalt udstyr, timer, reservedele, husholdningsapparater, kosmetik, parfume, sundhed, kvindelig og mænds sko og tøj. Et stort udvalg af ting af japansk kunst og anvendt kunst. På trods af at webstedet ikke støtter cyrillic, tilbyder virksomheden tjenester til levering af varer købt på varerne i Den Russiske Føderation.

Auktioner og handelsplatforme, i dag er blevet et meget attraktivt sted at handle. Sandsynligvis vil det være svært at finde en person, der ikke ville høre om dem.Deres popularitet vokser med hver dag. Der var dog så mange af dem, at det nogle gange er svært at træffe det rigtige valg.Derfor besluttede vi at lave katalog over de bedste auktioner af verdens indkøbsområder, At hjælpe dig med dette vanskelige valg.Katalog, du finder nedenforMen fra begyndelsen af \u200b\u200ben smule om auktionens historie og funktioner, som er særligt nødvendige for at være opmærksomme på, når de vælger.

Kort om auktionens historie

De første auktioner blev skabt endog hundreder af år siden, og siden da vokser deres popularitet kun. De mest berømte auktionshuse er afsat til kunstens verden, såsom Christis, Sothebyis, Phillips. Den ældste af dem Christis blev grundlagt i 1766 af antikken James Christie i London.

Over tid har der ved auktioner, handel og andre typer varer, såsom pels, uld, te, tobak, blomster mv. Har modtaget udbredt udvikling og andre. Siden da har rollen som auktioner i handel med nogle varer i det internationale Arena er blevet meget signifikant. For eksempel begyndte ca. 80% af fur-furevarer, mere end 80% af ikke-uld, mere end 65% af teen at sælge gennem internationale auktioner.

Den mest bemærkelsesværdige er, at produktauktionerne normalt organiserede store virksomheder eller mæglerfirmaer. Disse arrangører satte varerne til auktion, som regel købt på egen regning, samt antages at gennemføre store producenter, for Kommissionens vederlag.

Internetauktioner.

Men med fremkomsten af \u200b\u200binternettet gik auktionshandelen til nye grænser. Som følge heraf var det muligt at deltage i auktionsauktionen uden at forlade kontoret eller hjemme. Utvivlsomt gav det et stort skub. Nu er der ikke behov for at køre på særlige steder, hvor budgivere blev udført, hvilket krævede enorme omkostninger. Og ikke alle virksomheder, for ikke at nævne en bestemt person, kunne have råd til det.

Internettet gjorde det muligt at deltage i auktionen til det store antal mennesker, praktisk talt alle, der ønsker. Og alle ønsker fik mulighed for at lægge varer fra det personlige, der ikke er nødvendigt for at samle sig på samlingen. Denne mulighed tiltrak mange mennesker til mange auktioner. Derfor begyndte auktionerne at vokse hurtigt, og i dag er der ingen få typer af internetauktioner. Men kun nogle typer af dem modtog den største udvikling.

Populære arter.
internetauktioner.

Engelsk Auktion

Lige (klassisk) - Priserne vokser gradvist på forslag af auktionsføreren eller på anmodning af deltagere. Deltagerne har mulighed for at genoverveje deres forslag afhængigt af konkurrenternes handlinger. Vindende udpeget den højeste pris.
Omvendt (reversibel, reduktion) - Det bruges ikke til at sælge et auktionsobjekt, men for dets køb og kunden er køberen. Prisen starter med sikkerhedskopieringsmaksimum og gradvist falder med auktionsføreren (arrangør af auktionen), indtil sælgeren forbliver, sælger et objekt af auktion til den foreslåede pris

Hollandsk auktion

Auktion for et fald. Auktionsorganisatoren erklærer en høj pris og reducerer gradvist, mens nogen fra deltagerne udtrykker interesse - denne deltager er vinderen og køber partiet til prisen. Den engelske auktion (i begge sine synspunkter - direkte og omvendt) adskiller sig fra den hollandske kendsgerning, at i den hollandske auktionsfører begynder med en absolut ufordelagtig høj pris, der konsekvent reducerer den, indtil en af \u200b\u200bdem annoncerer vedtagelsen af \u200b\u200bden nuværende pris, mens kun en Bet er tilladt - Vinderfrekvens

Skandinavisk auktion

Dette er en type auktion med betaling for hver indsats. I de fleste EU-lande og i USA er dette lovligt anerkendt som auktion. Italien er det eneste land, hvor det betragtes som en type gambling, efterligning af auktion og kræver en særlig licens som for et kasino. Russisk lovgivning indeholder ikke et direkte forbud mod sådanne auktioner, men en række af sine normer gør det også muligt at fortolke denne aktivitet som gambling og ikke som auktion.

Dimas-Auction.

Auktion, hvor alle deltagere gør en vis mængde. Dette beløb er lavet til tilbagebetaling af værdien af \u200b\u200bpartiet. Nogle af dette beløb går til dækning af omkostninger under auktionen. Derefter definerer computerprogrammet efter et sæt tilstrækkeligt antal deltagere vinderen.

Vi er primært interesserede Engelsk Auktion Straight (Classic). Dette er det nemmeste og mest berømte billede af auktionen..

Engelsk Auktion

På mange kan sådanne auktioner sælges og købe absolut alt, der ikke er forbudt ved lov. Nogle af disse auktioner specialiserer sig i flere retninger. For eksempel er der auktioner, hvor du kun kan sælge håndlavede varer og vintage ting. Der er auktioner, der kun specialiserer sig på antikviteter og samleobjekter osv. Desuden kan mange sådanne auktioner sælges, både i auktionsformatet og til en fast pris.

Der er flere og flere sådanne auktioner hvert år. Det er utvivlsomt, det er ikke godt, købere er praktisk at købe alt hvad du behøver på ét sted og til en bargain pris. Som følge heraf er der på bekostning af alvorlig konkurrence mellem sælgere på sådanne steder etableret minimumsprisen for mange produkter og tjenester. Samt, kvaliteten af \u200b\u200bkundeservice er konstant forbedret.

Nye teknologier.

Generelt, med udviklingen af \u200b\u200binternetteknologier, begyndte auktionerne at give alle de bedste værktøjer til at drive forretning og muligheden for at skabe deres butik. Og med fremkomsten af \u200b\u200ben sådan mulighed begyndte handelsfirmaerne at deltage i auktionerne. Og nu er auktionerne blevet mere attraktive. Som følge heraf kan du nu på ét sted finde et forslag, både fra enkeltpersoner og fra virksomheder.

Auktioner verden over meget, mere end 400. Men nogle af dem har opnået et stort udviklingsniveau end resten og blev meget attraktivt for handel. Disse auktioner er forskellige, ifølge nogle funktioner, der skal overvejes, når man vælger auktion. Du kan læse dette på dette link: . Hvor i afsnittet "Funktioner af auktioner" er alle kriterier noteret.

Men der er funktioner og indikatorer, der efter vores mening er det vigtigste. For hvilke du skal være opmærksom på først, før en detaljeret undersøgelse af auktionen.

Hovedfigurer.
Indkøbsauktioner

Derfor besluttede vi at lave en tabel over de vigtigste auktionsindikatorer, så du hurtigt kunne lave et foreløbigt valg. Der er kun få af disse indikatorer:

Dette er auktionens specificitet

De der. Hvad der netop kan handles på auktion. På nogle af dem, som allerede skrev ovenfor, kan du handle noget, dvs. Alt, hvad der ikke er forbudt ved lov, og disse auktioner er fælles for varer, og nogle har begrænsninger og er specialiserede. Tabellen er vist i søjlen " Generelt eller Specials.j."Det er nødvendigt at vide på forhånd, hvis du vil handle et bestemt produkt.

Dette er antallet af varer på webstedet

Find ud af, hvor mange mennesker der er registreret på dette websted, eller hvor meget varerne udstilles. Som du forstår, hvis antallet af varer ikke er stort, hvis der ikke er noget valg, så er det ikke nødvendigt at tale alvorligt om en sådan platform. Det investerer ikke ejerne og tiltrækker ikke sælgere, dvs. Tro ikke på perspektiv. Tabellen er vist i søjlen " Antal registrerede brugere". Hvor legepladsen ikke gav information om antallet af brugere, angav antallet af partier.

Dette er populariteten af \u200b\u200bauktionen

Derudover er der i nogen tid et andet aspekt vist sig. Som stærkt påvirker tilstedeværelsen af \u200b\u200bauktionerne og handelsplatformene, er det CacheK-tjenester.

Cashback Services.

Hvad det er, og hvordan man arbejder med det, se på dette link. Og kortfattet, at købere, der indtaster auktioner, indkøbssteder og butikker gennem sådanne cache-tjenester, får mulighed for at returnere den del af de brugte penge. Selvfølgelig registreres de fra begyndelsen i sådanne tjenester. Derfor, som du forstår, er det bedre at handle på sådanne platforme, og endnu mere så handler for dig selv. I kataloget angav vi den bedste sådanne CacheK-tjeneste for hvert websted, hvor der generelt generelt er en sådan tjeneste.

Følgende er kataloget over verdens bedste internetauktioner.

Katalog

De bedste auktioner af handelsplatforme
Mira.

logo. URL-websted. generelt eller Specials.j. brugere
eller lot.
besøgende
om måneden
penge tilbage
service
almindelige304 millioner
brug.
2.337 mio >
almindelige165 millioner
brug.
1,163 million >
almindelige200 millioner
brug.
500 millioner >
håndværk, kunst, samling. 54 millioner
brug.
183 millioner
>
almindelige100 millioner
brug.
126 million >
betaling af varer
Cryptovaluoy.
6000 + LOT.så længe
70.000.000.
>
asos.com. tøj800+
Butikov.
62 million >
almindelige 28 millioner
brug.
59,7 mio >
bøgermillioner
bøger
10,5 mio >
mode2 millioner
brug.
8,5 mio >
bonanza.com. almindelige50.000.000.
brug.
8,2 mio >
almindelige300 tusind
brug.
7,6 mio >
almindelige1 million
brug.
7,5 millioner
F.ua. almindelige830 tusind
brug.
4,2 mio >
almindelige70.000.000.
brug.
2,2 million
udveksle partier100 millioner lot udvekslet 1,8 millioner
antikviteter, indsamling. 558 tusind lot udstillet 1,4 millioner
håndværk, kunst, samling. 360 tusind
brug.
945 tusind
almindelige2 millioner
brug.
732 tusind tusind
tias.com. antikviteter, indsamling. 200 tusind
brug.
262 tusind
modeer der ingen data.
200 tusind
håndværk, kunst, samling. 60 tusinde
brug.
165 tusind
mærker7 millioner parti udstillet 130 tusind
webstore.com. almindelige300 tusind
brug.
112.000.000.
almindelige7 tusind masser udstillet 110 tusind
onlineAuction.com 6 tusind

Konklusion.

Og så udarbejdede vi en liste over de bedste auktioner og shoppingområder i verden, som det var muligt. Venligst studere og træffe det rigtige valg, at du har brug for dig!

Når den auktion du valgte, kan du starte en mere detaljeret undersøgelse. Og samtidig sørg for at overveje, at auktionerne kan have deres egne egenskaber. Sørg for at udforske dem, før du fortsætter med at arbejde på auktion. Og sørg for at du har valgt en trofast auktion eller shoppingområde, og at der er de betingelser, du har brug for.
Ellers kan du bare bruge din styrke og tid.

Funktioner auktioner

♦ Find ud af betalingssystemet

Er der nogen betaling for at udstille.
Hvad provision fra salg.
Der er en månedlig betaling

Find ud af, hvad betalingssystemer anvendes og hvad Kommissionen har dem.

For eksempel, hvis det bruges PayPal. , hvis du har mulighed for at acceptere betaling gennem den.

Er der et produkt management system

Dette er en salgschef, uden hvilken der er en masse af partier og håndtere dem i manuel tilstand er meget vanskelig, og nogle gange med et stort antal partier i tusinde stykker, er det ikke muligt.

Er der et produktfremmende system (der skal være en mulighed for reklame)
Find ud af hvad. Rating system (bør være muligheden for at udstede en anmeldelse)

Der bør være mulighed for at udstede en anmeldelse. Da dette er det eneste kriterium, for hvilke købere kan navigere i et stort antal sælgere og vælge sig mere pålidelige

Er det muligt at oprette en butik

Da du vil i perspektiv, bygge en seriøs handelsvirksomhed med et stort antal varer et par tusind, så har du bestemt brug for en butik med et professionelt sæt værktøjer til kontrol.

Find ud af hvad. Forbrugerbeskyttelsessystem (beskyttet transaktion)

Forbrugerbeskyttelsessystem, dvs. Den beskyttede transaktion er meget vigtig, da købere i de fleste tilfælde ikke stoler på sælgere. Og hvis et sådant system er på auktion, forårsager det utvivlsomt tillid.

De mest usædvanlige og dyre masser af verdensauktioner.
Folk betaler bare urealistiske penge for tilsyneladende almindelige ting
1. En flaske øl "Lowenbrau" og en krukke til mælk, der findes blandt vraget af luftskibet "Hindenburg", som brændte ned i 1937 i New Jersey.
Andrew Eldridge fra auktionshuset i England "Henry Aldridge og Son" siger, at i flasken er der omkring 80% af drikken.
Denne flaske øl betragtes som den dyreste flaske i verden. (Henry Aldridge and Son)

2. Den sjældneste miniature af Peter Den første i den oppustede diamantramme blev solgt på auktion i New York den 2. november for en enorm suma, 1,3 millioner dollars.
George Roberts fra Arizona købte den fra London-forhandleren i 1951 og mistede ikke hendes betydning, indtil hun lavede en vurdering i sommeren i år.
På dette billede ser du de forreste og bageste dele af portrættet. (Sotheby "S / AP)

3. Denne diamant firkantede form, en smaragdskæring på 32.01 karat blev solgt på auktionen den 21. oktober for 7,7 millioner dollars.
Billionaire og filantrope Leonor Anneberg, der døde i marts, erhvervede det på sin 90-års fødselsdag.
Auktionshuset "Christie" s "ønskede ikke at oplyse køberens navn.
Ringen var planlagt til at sælge til 3 til 5 millioner dollars. (Christie "s / ap)

fire. Lægen fra New York betalte $ 12.713 for september-udgaven af \u200b\u200b1966 DateBook-avisen, underskrevet af John Lennon.
Avisen har et populært citat Lennon, som bittles er kendt for Jesus. (Høflighed af rrauction. Com)

5. En underskrevet kopi af bogen Adolf Hitler "Mein Kampf" tilbage med auktion i England den 13. august for 34.900 dollars.
Køberen ønskede at forblive ukendt ved at lave en aftale på telefonen.
Bogen blev underskrevet i 1924, da Hitler tjente fire års fængsel.
Denne kopi er den anden udgave, som Hitler præsenterede sine modeller i 1925. (Barry Batchelor, PA / AP)

6. Et af de mest berømte originale billeder af Albert Einstein, der viser fotografernes sprog, blev solgt til 74.224 dollars på auktion i byen New Hampshire den 20. juni.
Da Einstein underskrev et foto, sagde han, at hans gestus blev rettet til hele menneskeheden. (RR Auktion, LLC / AP)

7. Det sjældneste mærke med et portræt af Abraham Lincoln tilbage fra auktionen i byen New York for $ 431.250 amerikanske dollars den 13. juni.
Partiet er kendt som "køleskabets mærke", da konvolutten, som dette mærke blev klistret, blev sendt fra Boston til kølekamre i Indien i 1873. Mærket blev stjålet fra sin første ejer i Indianapolis i 1967, og efter 39 år senere fundet i huset i Chicago. (Robert A. Siegel Auktion Gallerier / AP)

8. Et sjældent mærke med Audrey Hepburn med Cigar forlod auktionen den 26. maj i Berlin for $ 93.800 - mere end to minimumspriser.
Der er kun fem kopier af dette mærke.
De fleste af dem blev ødelagt efter, at Hepburns Søn gav et afslag på at sælge ophavsret til billedet i 2001. (Fritz Reiss, AP)

9. Denne sjældne blå diamant i 7,03 Karat blev solgt på auktion i Genève den 12. maj til en rekordpris på 9,49 millioner dollars.
Denne vare er blevet den dyreste af ædelsten.
Stenen blev fundet sidste år i Kullanans historiske mine i Sydafrika. (Martial Trezzini, Keystone / AP)

10. Denne sølvmønter på 1804 Adams Carter er en af \u200b\u200bde 15 og ikke udstedt i cirkulation af mønter.
Silvernik blev købt for 2 millioner i en privat auktion for to år siden, venstre med auktionen af \u200b\u200bCincinate den 30. april for 2,3 millioner USA. (Heritage Auction Galleries / AP)

11. Denne sjældne dobbeltversion af "Spitfire" -fighteren i anden verdenskrig blev købt på auktion i London for 2,53 millioner den 20. april.
Adventure Seeker fra Storbritannien Steve Brooks, der betalte et rekordbeløb for flyet, rapporteret i et interview med London avisen "Daily Mail", som mener, at "sådanne ting er skabt for at kunne bruge dem." (Alastair Grant, AP)

12. På denne Dougurotype, der dateres fra 1848, fotograferede et ensomt hus bygget på stedet, som nu er kendt som den øverste vestlige side af Manhattan.
Denne ene af de ældste billeder i verden blev solgt på auktion for $ 62.500 til en ukendt køber den 30. marts i New York. (Sotheby "S / AP)

13. Tilsyneladende har krisen ramt selv dinosaurer.
Denne fulde skelet af en dinosaur, som 150 millioner år (højre), fandt ikke sin køber på auktion i byen New York den 21. marts.
Den 2-meter dinosaurskelet, sluttede sig til dette billede til andre emner, som også sælges, burde have været solgt til en halv million dollars. (Josh Chait, I.M. Chait Gallery / AP)

14. I fjerntliggende 1950'erne gav en 9-årig dreng 35 cent for denne tegneserie.
Det var den første tegneserie, hvor den berømte superman blev afbildet.
Den 13. marts købte trommeslageren af \u200b\u200ben nedadgruppe og Comic Fan John Dolmayan denne tegneserie til $ 317.500. (Metropolis Collectibles / AP) 14.

15. Slægtninge til en sen person opdagede denne sjældne bil Bugatti type 57s Atalante 1937 i sin garage i Gosport, England.
Dette er en af \u200b\u200bde 17 eksisterende biler af denne model.
Han forlod auktionen for 4,4 millioner amerikanske dollars i Paris den 7. februar. (Bonhams / ap)

16. Denne almindelige tun blev solgt til $ 104.700 på fiskauktionen den 5. januar i Tokyo.
Fisken var enorm og vejet 127 kg - 370 dollars pr. Kg.
Dette er den dyreste parti på fiskauktionen siden 2001.
To ejere af sushi bar var købere - en af \u200b\u200bHong Kong, en anden af \u200b\u200bJapan. (Kyodo News / AP)

17. Zhao Danyan - Investeringsfondslederen fra Hong Kong - købte retten til at spise med en milliardær Warren Buffett for 2,1 millioner dollars i juni 2008 på den velgørende auktion fra Ebay. Saul Loeb, AFP / Getty Images)

18. Ubrugt redningsvest fra den berømte Titanic Liner blev købt på auktion i New York for $ 68.500 25. juni 2008.
Vesten blev fundet på kysten af \u200b\u200bHalifax efter skibet sank fra Newfoundland i 1912. (Christie's Images, Ltd. / AP)

19. Billede af Claude Monet "Pond med Waterwear" venstre med auktion i London for mere end 80 millioner amerikanske dollars den 24. juni 2008.
Dette billede af kunstneren fra 1919 er et af de fire værker af serien dedikeret til vandliljen. (Lefteris Pitarakis, AP)

20. Femten 20-dollar regninger blev solgt i Dallas den 14. juni 2008 for $ 37.000.
De regninger, hvis kostpris oversteg den nominelle værdi på 120 gange, forblev fra indløst af kidnapperne D.B. Kupeur, som han modtog i 1971, før han sprang ud af flyet og forblev ikke fanget. (Lm oto, ap)

21. Denne Golden Bowl, der blev opbevaret under børnebørn i en ukendt gammel kvinde i årevis, blev solgt på den britiske auktion for 100.000 dollars den 5. juni 2008.
Denne skål er en persisk artefakt, der skildrer den to-romerske Guds Janus. (Dukes Auctionseers, Handout / AFP)

22. Den største strålende diamant i de sidste par årtier er blevet solgt den 28. maj 2008 i Hong Kong.
Strålende i 101.27 karat i Tiare venstre med auktionen "Christie" s "til den private køber for $ 6,21 millioner. (Wally Santana, AP)

23. Ferrari California Spyder 1961, den tidligere ejer af hvilken skuespiller James Koburn blev solgt i Italien den 18. maj 2008.
Bilen blev købt til en pris på 10.894.900 dollars og derefter den dyreste retro bil. Rm auktioner)

24. I dette brev skriver Albert Einstein om hans foragt for religion, den blev solgt på en Auktion på London for $ 404.000 den 16. maj 2008.
Køberen beskrev hvordan "samlere med kærlighed til teoretisk fysik." (Bloomsbury Auktioner / AP)

25. Billedet af kunstneren Lucien Freud "Fordele Supervisor Sleeping" blev solgt på "Christie" s "auktion i London den 13. maj 2008 for 33,6 millioner dollars.
Hun blev det dyreste arbejde i kunstnerens kunst i livet. (Emmanuel Dunand, AFP / Getty Images)

26. Billede af Claude Mone "Railway Bridge i Argenthe" Venstre med Auktionen af \u200b\u200bChristie "s i New York for 41 millioner dollars den 6. maj 2008.
Denne pris brød auktionsrekordet for billedet af det franske impressionist.
Den tidligere rekord blev oprettet i 2008 for billedet "Nymfei" - det blev solgt på auktion for 36,5 millioner dollars. (Matt Dunham, AP)

27. Udvikleren fra Oklahoma City gav for dette forbandede hjul på Pier Santa Monica i Californien siden 1966, 132.400 dollars.
Han gik omkring fem rivaler på eBay-auktion i april 2008.
Dette hjul skal være en del af konstruktionen i Oklahoma City. Pacific Park Photo / AP)

28. Vil du betale 1.350 dollars for Cornchalter i form af Illinois?
Det var dette beløb, at en af \u200b\u200bpigerne på eBay-auktion i marts sidste år blev tilbudt, at finde det et mirakel i en pakke flager beregnet til morgenmad. (Donald McIntire / AP)

29. Den rige på Abu Dhabi gav en hel betingelse for en nummerplade til en bil med et enkeltcifret "1".
Han betalte 14 millioner dollars for ham, idet han havde foldet den tidligere rekord 2 gange for en nummerplade med et nummer "5". Manuel Salazar, AP)

30. På auktionen "Sotheby" S "i New York blev denne kopi solgt til det store charter om valiviteten på 1297.
Hun forlod auktionen for 21.212.000 dollars i december 2007. Stephen Chernin, Getty Images)

31. Denne prototype af mønten på 10 cent blev skabt af US Mint i 1792.
Det blev købt på auktionen sammen med andre sjældne mønter til samlingen af \u200b\u200ben privat køber for 30 millioner dollars i november 2007. (Heritage Auction Galleries / AP)

32. Denne trøffel, utrolige størrelser, der vejer 1,50 kg, der findes af en italiensk champignon, ikke langt fra PISA i november 2007, venstre auktion for $ 330.000.
Provenuet fra salget af trøfler blev doneret til organisationer med speciale i folks behandling med arvelige sygdomme. (Andrew Medichini, AP)

33. Denne kloden tilhørte engang Adolf Hitler, han blev solgt på Greg Martin's auktion til San Francisco for $ 100.000 i oktober 2007.
Den amerikanske soldat stjal denne souvenir fra Adolfi Hitlers hus i 1945. (Eric Risberg, AP)

34. FERRARI 250 GT BERLINETTA LUSSO 1963 RELEASE, Tidligere tilhørte aktøren Steve McKuin, blev solgt til 2,31 millioner dollars af en ukendt køber i oktober 2007. (William Claxton, Keystone / AP)

Styre! Aktier, der vil ende snart

LightInthebox ww.Gratis forsendelse over € 69
€ 8 rabat på hurtige forsendelsesartikler for bestilling over € 49 Acts: Handlingen er afsluttet
Xiaomi Roidmi NEX håndholdt trådløs støvsuger 2 i 1 - 20USD OFF Aven Andet: 3 Dage 21 timer

OLX.

Mødestedet for købere og sælgere er placeret af online platform for gratis annoncer OLX. Hun rejste utrolig succes i hele kloden, fordi dette websted er tilgængeligt på 46 sprog i hundredvis af World States. De fleste af dem, der blev offentliggjort på Olch-annoncer, ledsager billedbilleder af høj kvalitet, og ideelt set en farverig pålidelig videoserie. Derudover kan disse informative meddelelser vises på personlige sider i forskellige sociale netværk.

På denne side kan du placere begge enkeltannoncer og en helt pakke Massej - og alt er helt gratis. Omkostningerne vil kun være nødvendige, hvis du ønsker at bestille en VIP-meddelelse, hvis niveau er niveauet, hvis niveau øges op til 20 gange i forhold til den sædvanlige besked. Sådan "fornøjelse" vil koste $ 9,99 om 7 dage.

eBay.

Ebay International Online Platform er en af \u200b\u200bde mest populære virtuelle auktioner, hvor juridiske og privatpersoner åbner med store muligheder inden for køb og salg. Over 16 millioner produkter og 27 tusind kategorier er tilgængelige dagligt til deltagerne i denne internet platform, der giver en bekvem operationel og rentabel shopping. Her kan du købe næsten alt: Fra Manicure Saks til bilen. Mere Bedøvelse sortiment er slående kun priser: Startomkostningerne ved mobiltelefonen kan være $ 1, og den bærbare computer er $ 25. Shopping på eBay-dækkede beboere på alle kontinenter: Deres lokale websteder til succesfuld handel Denne webressource har åbnet allerede i snesevis af lande, blandt andet er Tyskland, Frankrig, Storbritannien, Canada, Taiwan, Østrig, Schweiz osv.

Affand er en ejendommelig "forbindelseslink" af shopping mellem russiske forbrugere og Yahoo Japanese Online Auction og deres onlinebutikker. Hver ønsker kan verificere sig på det japanske virtuelle marked og få det uden særlige forstyrrelser ved hjælp af denne indenlandske mægler. Askapan er engageret i at acceptere indkøbsordrer, sporing af alle faser af auktion og levering af varer på kundens adresse. Det har sit eget lager i Japan, hvor repakker de produkter, der sendes fra sælgeren i højteknologisk materiale og sorterer alle pakkerne. Det er også vigtigt, at webstedet for virksomheden PAPAN.RU er helt russificeret, det giver også mulighed for automatisk oversættelse fra japansk til russisk.

  1. Er du her:
  2. Udenlandske auktioner og opslagstavler

Du er ikke tilfreds med internetauktionen eBay, og leder du efter et alternativ? Du er heldig, vi er klar til at præsentere for din opmærksomhed de største internetauktioner af verden og mere

Hej, kære venner. I dag har vi en samtale, vil gå om internetauktioner og indtjening på dem. I World Wide Web Auction Pond Pond, og hver dag øges deres antal. Kun her for at finde anstændige projekter, der eksisterer nok i lang tid, hvor folk handler fra hele verden (og det betyder, det vil være lettere at vende varerne til penge), og at de fik lov til at sælge varer fra cis , opgaven er ikke let.

Selvfølgelig er der begge på ethvert marked en monopolist, og på markedet for internetauktioner er der sin egen ubetingede leder. De er ikke nogen andre, som verdensberømte - eBay.. Ikke desto mindre er der trods hele populariteten af \u200b\u200bdenne internetauktion et stort antal utilfredse. Dette skyldes det ikke meget ideelle system for at finde varer, forskellige begrænsninger og generelt ofte uforståelige politikker, som auktionslederne fører. På dette og ikke kun årsagen søger folk noget alternativ.

Derfor vil jeg ikke fortælle, hvordan man tjene penge på internettet auktioner, hvad er de bedste varer at sælge osv. I dag vil jeg være opmærksom på din opmærksomhed på listen over verdens største onlineauktioner, som du virkelig gør alt, så du sælger dine varer.

Top internet auktioner

1. Etsy.

3. Artfire.

4. BIDSTART.

5. eBid.

6. iOffer.

Listen viste sig at være lille, og måske vil andre tilføje flere af flere projekter her, men jeg råder dig nøjagtigt disse auktioner og tror på mig, uforsigtigt.

Alle ovennævnte angivne websteder på engelsk, og dette er det første problem (selvfølgelig er det ikke for alt problemet), hvorfra du kommer på tværs af. En Google Chrome-browser vil hjælpe med at løse det, hvor det er muligt at oversætte sider til russisk (se skærmen nedenfor), selvom det ikke bliver meget præcist, men essensen af \u200b\u200bden skrevne, du kan fange, og det vil være ret nok .

Nu om folk, der er fuldt tilfredse med eBay, godt med salg osv. Sandsynligvis har du læst artiklen og troede, at forgæves brugt tid, og denne liste ikke er nødvendig i fig. Her er du lidt forvekslet, som du aldrig ved, hvilken force majeure venter på dig rundt om hjørnet, især når du beskæftiger dig med en udenlandsk auktion. Bloker kontoen, vil virkelig ikke forklare årsagen, og du vil ikke bevise noget for nogen. Så vil du se efter en sådan liste over alternative internetauktioner.

I princippet er det alt, hvad jeg ønskede at fortælle i dag. Hvis du har spørgsmål, så lad dem være i kommentarerne. , Der er stadig en masse nyttige oplysninger fremad. Og få pengepræmier!

"Folk køber ikke af logiske grunde. De køber på følelsesmæssige grunde. "

(fra) Zig zigar.

© 2021 SKUDELNICA.RU - Kærlighed, Forræderi, Psykologi, Skilsmisse, Følelser, Skrændsler