Qrafik diktələr (Hüceyrələr tərəfindən rəsm). Hüceyrələr tərəfindən bir dovşan necə çəkilir? Qrafik diktələrin növləri

ev / Mübahisə

İrina Krechetova
FSES uyğun olaraq inteqrasiya olunmuş GCD. Qrafik diktasiya (hücrələr tərəfindən rəsm) "Hare"

Mücərrəd inteqrasiya olunmuşdur birbaşa təhsil fəaliyyəti (tərəfindən FSES)

məktəbə hazırlıq qrupunda

Mövzu « Hare»

Qrafik diktə - hüceyrələr tərəfindən rəsm

məqsədi: Bir kağız parçasına istiqamətləndirmə işlərini davam etdirin qəfəs(məkan aktivləşdirin nümayəndəliyi: yuxarı, aşağı, sağ, sol.);

Tapşırıqlar:

Təhsil:

Müəyyən bir uzunluqda düz bir xətt çəkməyə öyrənin;

Vizual-məkan qavrayışını, barmaqların incə motor bacarıqlarını, yetkin şəxsin təlimatlarını başa düşmək və dəqiq yerinə yetirmək bacarığını inkişaf etdirin;

İnkişaf edir:

Düzgün, aydın və ardıcıl nitqin inkişafı üzərində işləmək;

Eşitmə qavrayışını və yaddaşı aktivləşdirin.

Təhsil:

Dözümlülük, dinləmə, müstəqillik, təhsil tapşırığını başa düşmək və müstəqil olaraq həyata keçirmək bacarığını inkişaf etdirmək;

Təhsil sahələri: sosial - kommunikativ inkişaf, nitq inkişafı, fiziki inkişaf, idrak inkişafı.

Avadanlıqlar:

vizual material: bir dovşanın təsviri, bir dovşanın diaqramı, 0-dan 10-a qədər olan maqnit nömrələri, bir çiçək ilə on maqnetik şəkil;

təqdimat: qələmlər, silgicilər, noutbuklar qəfəs.

Dərsin gedişi

I. Təşkilati an.

Salam uşaqlar.

Sən maraqlıdırbu gün nə edəcəyik? Bu gizlidir, amma tapmaq üçün tapmacanı həll etməlisən.

Kim yerkökü sevir

Və sıçrayışla atlayır

Bağ çarpayılarını korlayır,

Arxaya baxmadan qaçır.

(Hare)

Düzdür, elədir dovşan.

II. Bir sıra seriyalarla işləmək.

Maqnit lövhəsində işləyin.

Təsəvvür edək ki, bizim toyuq bir təmizliyə çıxdı, orada nə gördü?

Bir gülü taxtaya asıram.

Neçə gül gördüm çəmənlikdə dovşan?

Hansı nömrəni qoymalısan?

Lövhədə üç gül asıram.

Neçə gül gördüm dovşan?

Hansı nömrəni qoymalısan?

Lövhədə beş gül asıram.

Neçə gül gördüm dovşan?

Hansı nömrəni qoymalısan?

Lövhədən bir çiçəyi çıxarıram.

Digərləri dovşan bir çiçək götürdü.

Çəmənlikdə neçə çiçək qalıb?

Hansı nömrəni qoymalısan?

Lövhəyə on çiçək asıram.

Neçə gül gördüm dovşan?

Hansı nömrəni qoymalısan?

Bütün çiçəkləri lövhədən çıxarıram.

Bunny çiçəkləri bəyəndi və buket etmək üçün onları seçməyə qərar verdi?

Çəmənlikdə neçə çiçək qalıb?

Hansı nömrəni qoymalısan?

Bu sıra nömrələrini necə çağırırıq?

Doğrudur, bir sıra seriyalar.

Mənə deyin, tam tərtib olunub, yoxsa bəzi nömrələr çatışmır?

1 ilə 3 arasındakı nömrə nədir?

5-dən sonra nömrə nədir?

10 sayından əvvəl hansı rəqəmdir?

6 ilə 9 arasındakı nömrə nədir?

7 ilə 9 arasındakı nömrə nədir?

(6 ilə 8 arasındakı sayı nədir)

Tamam, indi qulaq asın və sonra təmiz nitqi təkrarlayın.

SchA - schA - schA - dovşan yağış paltarı olmadan gəzir.

III. Söhbət.

Bir dovşan təsvir edilən təsvirə baxın.

- Dovşan haqqında bildiklərimizi xatırlayaq.

- Hansı heyvandır? Niyə?

- Bunny görünüşünü təsvir edin.

- Hansı hərəkətləri edə bilər?

- Bir dovşan deyə biləcəyiniz xoş sözlər seçin?

- Körpə dovşanının adı nədir?

Gəlin sizinlə bir dovşan haqqında bir dil twister danışaq. Əvvəlcə məni dinləyəcəksən, sonra birlikdə deyəcəyik.

Hare Egorka gölə düşdü.

Gölə qaçın - Egorka qazanın!

IV. Barmaq oyunu.

Bu gün öyrənəcəyik hüceyrələr tərəfindən bir dovşan çəkmək.

- Əllərinizi hazırlayın, biraz oynayacağıq, barmaqlarımızı yoğuracağıq.

Kələm doğrayırıq

Kəskin düz fırçalar yuxarı və aşağı

Biz üç yerkökü,

Üç yumruq yumruq.

Kələm duzlayırıq

Duz səpilməsini təqlid edən barmaq hərəkəti

Kələm yığırıq.

Son dərəcə hər iki əlin barmaqlarını yumruqlara sıxın.

V. Məkan nümayəndəliklərinin lövbərlənməsi (barmaq oyunu şəklində).

Əl sağa, camaya,

Gəlin bu tərəfi açaq.

Əlini sola, camaya,

Gəlin bu tərəfi açaq.

Əllərini yumur,

Gəlin bu tərəfi açaq.

Əllərini yumruqla aşağı salır

Gəlin bu tərəfi açaq.

Oyun başa çatır - (əllər sinə qarşısında - hərəkət "Motor")

İşə başlamağımızın vaxtı gəldi. (bağlamaq - barmaqları toxunmamaq)

Vi. İşə başlamazdan əvvəl əkin

Düz oturun, ayaqları birlikdə

Yamacın altından bir notebook götürün.

Sol əl yerində

Sağ əl yerində

Yazmağa başlaya bilərsiniz.

- Əlinizə bir qələm alıb əvvəlcədən verdiyim nöqtəyə qoyun. Bu nöqtədən rəsm çəkməyə başlayaq. Diqqətlə qulaq asırıq və tapşırığı yerinə yetiririk.

Vii. Diktasiya.

Bir dovşanın sxematik nümayəndəliyi.

Bir xətt çəkin

1 hücrə sağda, 3 hüceyrələri aşağı, 2 hüceyrələr sağda, 2 hüceyrələri aşağı, 1 sola hücrə, 2 hüceyrələri aşağı,

3 hüceyrələr sağda, 3 hüceyrələri aşağı, 1 sola hücrə, 1 qəfəsə, 1 sola hücrə, 2 hüceyrələri aşağı,

1 hücrə sağda, 2 hüceyrələri aşağı, 2 hüceyrələr sağda, 1 hücrə aşağı, 6 sola hüceyrələr, 1 qəfəsə,

1 sola hücrə, 1 qəfəsə, 1 hücrə sağda, 12 hüceyrələr yuxarı.

VIII. Dorisovka.

- Bacarırsan bax dovşan?

Nə baş verdiyini təxmin etdiniz dovşan?

Məncə, bəzi təfərrüatlar yoxdur. Nə fikirləşirsən?

Gözləri, burnunu, ağzını çəkin.

Görün nə var dovşan almısan... Xoşunuza gəlirmi? Çox şadam.

IX. Bədən tərbiyəsi.

Sizinlə yaxşı bir iş gördük. Bir az dincələk və uzanaq. Kreslolarınızı geri çəkin və onların yanında dayanın.

Bunny güclü uzandı, qollarını tərəflərə yaydı,

Biri əyilmiş, ikisi aşağı əyilmiş,

Heç nə tapmadı.

Alma almaq üçün ayaq üstə durmaq lazımdır.

X. yekunlaşdırmaq

Bu gün gördüyümüz işdən xoşunuz gəldi?

Bu gün etdiyimiz rəsmləri almısınız?

Rəsm nəyi yaratdı?

(diqqətlə qulaq asdıqları və bütün tapşırıqları yerinə yetirdikləri üçün)


Hamımız ürəkdən sənətkardıq. Və hamımız dünyamızı bəzəmək istəyirik. Buna görə bir notebookdakı hüceyrələr tərəfindən çəkilən şəkillər bu işdə bizə kömək edə bilər. Onların köməyi ilə asanlıqla mürəkkəb və sadə təsvirlər edə bilərsiniz. Ürəkləri hüceyrələr və ya yeməklər, çiçəklər, oynaq bir ana-pişik və onun bully balası ilə necə çəkəcəyini anlayın. Portretlər ala biləcəyinizi istəyirsiniz? Məsələn, hüceyrələr tərəfindən belə təsvirlər var, onların şəkilləri də insanların görünüşlərinə bənzəyir: oğlan və qız, bütün bu fərqli rəsmləri asanlıqla mənimsəyirlər.

Gözəl rəngli şəkilləri hüceyrələr vasitəsi ilə necə çəkəcəyinizi başa düşmək üçün nömrələrə bir naxış tətbiq etmə texnikası ilə tanış olmalısınız. Fərqli sxemlərin olduğunu və onların hamısı çox asandır, hətta yeni başlayanlar üçün əlçatandır. Tez mənimsənilə bilər. Axı, hər birimiz üçün kiçik hissələrdə çəkilmiş heyvanların, təbəssümlərin və ürəklərin çoxalması çətin olmayacaqdır.

Yenə də kiçik və böyük, rəngli və qara-ağ təsvirlər nədir, onları təkrarlamaq asandır; və bu texnikanı mənimsəmək üçün hansı perspektivlər var:

  • Yeni başlayanlar üçün hücrələrdə rəsm çəkməyin əhəmiyyətli üstünlükləri nələrdir?
  • Tematik qələm təsvirləri hücrələr tərəfindən;
  • Belə orijinal rəsmlərin həcmi;
  • Kiçik hissələrdəki gözəl rəsmlər hansı imkanları təmin edir.
Tanışlıqda ən vacib şey veb saytımızda sizin üçün hazırlanmış bu toplunun çox gözəl olduğunu görməkdir. Və burada maraqlı və yüngül rəsmlər toplanmışdır. Bunların arasında qonaqlarımız tərəfindən yüksək qiymətləndirilən və uzun müddətdir tanış olanlar da var, şəxsi gündəlik üçün yeni, maraqlı şəkillər də var.

Sadə rəsmlər: burada hər kəs bir sənətçi ola bilər

Hər kəs bir sənətçi ola bilər! Bu açıqlama, bütün qonaqlarımızın hüceyrələr tərəfindən necə çəkiləcəyini öyrənməyi və saytdakı bir neçə variantı yükləyə bildiklərini hər şeyi gözəl şəkildə təkrarlayacaqlarına zəmanət verir. Hansı məqsədlə göstərdiyimiz göstərişlər, məsələn, 12 yaşındakı qızlar üçün hüceyrələrdəki şəkillər və ya ləzzətli yeməklər olan rəsmlərdirsə, bunların hamısı sizin sənət qabiliyyətlərinizi öyrənmək üçün istifadə edilə bilər.

Bizdə yalnız hazır kartların nümunələri deyil, həm də hüceyrələrin rəsmləri var: sxemlər. Hazır bir təlimat kimi bir işarə, plana uyğun olaraq aydın şəkildə hərəkət etməyinizə kömək edəcək və bəlkə də hər hansı bir mürəkkəbliyi yerinə yetirmək üçün adi sevdiyiniz tərzdə. Məsələn, şəxsi gündəlik üçün hüceyrələrdə və ya heyvanlarda, eyni pişikdə və ya bütöv kompozisiya təsvirlərində dondurma çəkin.

Əyləncə resursumuzun köhnə dostları üçün belə bir fürsət təmin edilmir, həm də yeni qonaqlar bu sənəti öyrənmək şansı qazanacaqlar, hər cür master-klass, hər cür zövqə və müxtəlif mürəkkəbliyə görə hər cür şəkilləri təsvir etmək üçün dərs almaq imkanı əldə edirlər.

Müxtəlif mövzularda şəkillər

Ən cəlbedicisi, saytda həm qızlar, həm də oğlanlar üçün maraqlı olan təsvirlər var. Neytral mövzular var, məsələn, qida hüceyrələrinin üzərindəki rəsmlər, heyvanların hüceyrələrindəki təsvirlər: ev heyvanları və ya meşə heyvanları, eyni zamanda unicorn kimi inanılmaz olanlar da var.

Xüsusilə şirin ponilər və dostluqları haqqında bir cizgi filmi sevən bütün uşaqlar üçün bir sürpriz hazırlamışıq! Pony hüceyrələrinin şəkilləri var. Parlaq, rəngarəng, onlar uşaqlar üçün çox cəlbedicidir. Buna görə, hüceyrələr tərəfindən bir pony necə çəkmək üçün bir diaqram təqdim edirik. Bu və buna bənzər "təlimatlar" hətta bir uşaq üçün kifayət qədər aydın və asandır. Ən əsası, uşaqlar üçün maraqlıdırlar.

Ayrı bir kateqoriya hüceyrə ifadələri ilə təsvirlərdir. Həmişə maraqlı və həmişə aktualdırlar. Əhval-ruhiyyəni çatdırırlar və təkrar etmək asandır. Yetkinlər və uşaqlar üçün belə bir mövzu məhsuldar işdən sevinc gətirə biləcək şeydir.

Bu cür şəkillərin bizə nə qədər kömək etməsi çox təəccüblüdür. Onların sayəsində, 5.7 və ya sadəcə bir il olmasına baxmayaraq, uşağınızla gözəl vaxt keçirə bilərsiniz. Darıxdırıcı yığıncaqlarda bir notebooka eskiz qoya bilərik və ya yolda özümüzü məşğul edə bilərik. Şəxsi gündəlik üçün hüceyrələrin şəkilləri ümumiyyətlə əvəzolunmaz bir şeydir. Buna görə, hər yerdə və hər münasibətlə sevimli şəkilləri yükləyin və ya çəkin.

Daha mürəkkəb təsvirlər

Bu sadə sənətə yiyələnənlərin hamısına daha ciddi və maraqlı variantlar təqdim etməyə hazırıq və hüceyrələrdə bir doğmaq necə çəkəcəyimizi bilirik və qida ilə bir həyatdan əvvəl imtina etməyəcəyik. Hamısı eyni ola bilər Bir uşağı məktəbə hazırlamaq uzun və məcburi bir prosesdir. Buna görə psixoloqlar və pediatrlar birinci sinifdən bir il əvvəl, uşaq bağçasında və ya evdə başlamağı məsləhət görürlər. Körpənin yalnız zehni və fiziki stresə deyil, həm də mənəvi cəhətdən hazır olması lazımdır. Ümumiyyətlə, təhsil ilə necə məşğul olmaq, daha diqqətli, diqqətli və cəsarətli olmağa kömək etmək.

Hələ zehni olarsa, uşaq həyətdəki və uşaq bağçasındakı həmyaşıdları ilə ünsiyyət vasitəsi ilə böyük dəyişikliklərə hazır ola bilər. Sonra uşağa daha diqqətli olmağı, yazı bacarıqlarını inkişaf etdirməyi, müəyyən tapşırıqları diqqətlə yerinə yetirməyi, qrafik diksiyanı istifadə edərək və hücrələr tərəfindən rəsm çəkməyi öyrədə bilərsiniz. Bu gün bu, yalnız məktəbəqədər uşaqların deyil, həm də yeniyetmələrin qəlbini qazanan inanılmaz dərəcədə populyar bir fəaliyyətdir. Bu, uşağa yazmağı, məntiqini, mücərrəd düşüncəsini, əzmini və çalışqanlığını, habelə qələmlərin incə motor bacarıqlarını inkişaf etdirməyi öyrətmək üçün bir yoldur. Bu dərsin köməyi ilə uşaq koordinasiya, sabitlik inkişaf etdirir və hərəkətlərinin düzgünlüyünü düzəldir, yəni "möhkəm bir əl doldurur", bu, qısa müddət ərzində diktə və qeydlər yazarkən ona məktəbdə kömək edəcəkdir.

Qrafik diktələr nədir? Qarşınızdakı bir kağız parçasını, üzərinə çəkilmiş hüceyrələri təsəvvür edin. Vəzifə oxları (istiqaməti göstərən) və nömrələri (göstərilən istiqamətdə keçmək lazım olan hüceyrələrin sayını göstərir) ehtiva edir. İşarələri dəqiq və diqqətlə izləsəniz, doğru məsafədə xətti düzgün istiqamətə çəksəniz, bir görüntü - bir şəkil alırsınız. Başqa sözlə: qrafik diktələr tapşırıqda göstərici istifadə edərək hücrələr tərəfindən çəkilir.

Bu cür dərslər yalnız məktəbəqədər uşaqlarda, uşaq bağçalarında deyil, 12 yaşdan kiçik uşaqlar üçün tövsiyə olunur. Axı, diqqətli olmaq və hərəkətlərin əlaqələndirilməsi daha yaşlı yaşda inkişaf edə bilər. Maraqlı bir fəaliyyət yalnız uşaqlar üçün deyil, həm də böyüklər üçün əyləncəli asudə vaxtdır. Qrafik diktantların çəkilməsinə başlamaq üçün tövsiyə olunan yaş 4 yaşdan başlayır. Məhz bu yaşda hüceyrələrdə rəsm köməyi ilə incə motor bacarıqlarının inkişafı başlayır.

Təhsil oyunu kimi qrafik diktonlar müxtəlif yerlərdə: evdə, əlavə dərslərdə, tətildə, dənizdə, ölkədə və hətta yay düşərgəsində istifadə olunur. Uşaqları maraqlandırmaq vacibdir və belə bir fəaliyyətdən daha yaxşı nə edəcəkdir. Axı, sonunda, sonra qələm və ya hiss hiss qələmləri ilə rənglənə bilən bir naməlum şəkil alırsınız. Bunu körpəyə izah edərkən, təsəvvürünü inkişaf etdirən bir oyun kimi bir şey deyil, bunun marağından narahat ola bilməzsiniz.

Beləliklə - icrasına başlayaq. Əvvəlcə hazırlamaq lazımdır, yəni qrafik diktalar toplusunu satın almaq. Onları yalnız uşaq kitabları üçün ixtisaslaşmış mağazalarda deyil, həm də dəftərxana ləvazimatları, ikinci əl kitab mağazaları olan bir mağazada əldə edə bilərsiniz. Onları İnternetdəki bəzi saytlarda pulsuz yükləyə bilərsiniz (məsələn, saytımızda), siz də pullu saytlara gedə bilərsiniz. Bu cür vəzifələrin seçimi əladır, uşağın yaşına, cinsinə və hobbilərinə görə seçin. Yenicə başlayan uşaqlar üçün bunnies, pişiklər, köpəklərin təsviri ilə qrafik diktantları seçmək (hücrələrə çəkmək) yaxşıdır. Qızlar üçün: şahzadələr, çiçəklər. Ancaq sadə həndəsi formalardan başlaya bilərsiniz: kvadratlar, üçbucaqlar, prizmalar. Beləliklə, dərhal uşağa və hərəkətlərin koordinasiyasına öyrədəcəksiniz, qələmlərin motor bacarıqlarını inkişaf etdirəcəksiniz, əzmkarlıq və diqqətlilik inkişaf etdirəcəksiniz və həndəsi fiqurların adları və növləri haqqında məlumat verəcəksiniz. Oğlanlar üçün maşınlar, heyvanlar, robotlar, qalalar, əyləncəli insanlar təsviri olan diktalar uyğun gəlir. Ən sadə qrafik diktələr, sadə formalı və bir rəngdə - yeni başlayanlar üçün. Qabaqcıl vəzifələr - yaşlı uşaqlar üçün. Uşağınız üçün maraqlı olan bir mövzuda qrafik diksiyanı seçin. Uşaq musiqi edirsə, musiqi alətlərinin rəsmlərini, saplı şiferləri və təbəqə musiqilərini istifadə edin.

Əgər uşağınızla əvvəlcədən hücrə çəkmisinizsə, fəaliyyətlərinizə müxtəliflik qatmağa başlayın. Yəni 5-6 yaşında daha da inkişaf etməyinizə kömək edən diktasiyalar edə bilərsiniz. Yəni uşağın hələ görmədiyi və necə göründüyünü bilməyən heyvanlarla rəsmlər əldə edin. Körpənizin hələ yaxşı öyrənmədiyi rənglərdən istifadə edin. Çocuğunuzun üfüqlərini bu şəkildə genişləndirin, söz ehtiyatını yeni sözlərlə artırsın və doldursun, onlara öyrətsin, tətbiq oluna biləcəyi yerləri tapın. Əsas odur ki, hər hansı bir işi tamamlamadan əvvəl yaxşı əhval-ruhiyyə, fədakarlıq və qırıntılara müsbət münasibət. Bu şərtlərdə, öyrənmə həqiqətən inanılmaz dərəcədə mükafatlı, məhsuldar və uşaq üçün stresli olmaz.

Qrafik diktantlar seçildikdən sonra hazırlaşmağa başlayın. Uşağınıza yaxşı bir iş üçün tərif verməyi unutmayın. Şəkil hələ də işləmirsə, daim irəliləməyə, yönəltməyə və digər uşaqlarla müqayisə etməyə ehtiyac yoxdur. Bir az düzgün istiqamətə yönəltmək və itələmək lazımdır. Bunu etmək üçün ilk növbədə uşağa sol tərəfin harada olduğunu, sağın harada olduğunu öyrətməlisiniz. Üstün yarpaqda, dibinin harada olduğunu göstərin. Bu sadə və düşünülməmiş bilik, bütün qrafik diktələri 100% dəqiqliklə tamamlamağa kömək edəcəkdir.

Masanın yanında, düz və hamar bir səthlə oturun ki, uşaq düz və düzgün şəkildə stulda əyləşsin. İşıqlandırmaya diqqət yetirin. Məsləhət: uşağını bir məktəb dəftərinə vərdiş etmək istəyirsinizsə, ona öyrəşməyə, gəzməyi öyrənməyə, vərəqdə qrafik diktant hazırlamağa, bir məktəb dəftəri kimi. İndi sadə bir qələm və səyli bir silgi hazırlayın ki, səhv zolaqlar asanlıqla çıxarılsın və eyni diktasiya yenidən davam etdirilsin. Özünüz üçün bir qələm və silgi hazırlayın.

Uşağın yorulmaması, əllərin və gözlərin istirahəti üçün vaxta diqqət yetirməyə dəyər. Körpə yorulmasa, işi davam etdirmək və indi bitirmək istəsə də, diksiyanı götürməyə ehtiyac yoxdur, uşaq kifayət qədər olduqda özü qərar verəcəkdir.

Qrafik diktələrlə işləmək üçün bir müddət var

5 yaşındakı uşaqlar üçün - maksimum 15 dəqiqə. Yaşlı uşaqlar üçün 6 yaşa qədər - maksimum 20 dəqiqə (15 dəqiqədən). Birinci sinif şagirdləri üçün (6 və ya 7 yaş) - maksimum 30 dəqiqə, minimum - 20 dəqiqə.

Hüceyrə ilə rəsm çəkmək, uşağınıza qələm və qələm öyrətmək üçün əla bir yoldur. Düzgün tutmağı öyrətmək, məktəbdə mövzunu tutmaqdan barmaqlarınızın belə yorulmaması üçün məşq edin. Bu məşq, uşağınıza düzgün saymağı öyrətməyə kömək edəcək, çünki fəaliyyətə başlamazdan əvvəl hüceyrələrin dəqiq sayını saymaq lazımdır.

Və beləliklə: əvvəl qrafik diksiyanın, qələmin vəzifəsi dayanır. Uşağın qarşısında bir vərəq və ya bir notebook, silgi və sadə qələm var. Bir uşağın bir vərəqində, köməyi ilə və ya olmadan, göstərilən yerdə bir istinad nöqtəsi təsvir edilmişdir. Bu andan etibarən, adlandırdığınız hüceyrələrin sayı ilə, istiqamətə (sağa, sola, aşağıya və yuxarıya) xətt çəkməyə başladığını izah edin. İndi adlandırılan tapşırığın yanında davam edin və onlar bir sətirdə göstərilib, diksiyanı harada bitirdiyinizi unutmamaq, uşağı və əlbətdə özünüzü qarışdırmamaq üçün bir nöqtə qoyun. Uşağın nə etdiyinə baxın. Körpənin sol və sağ tərəflərinin olduğu yerlərdə qarışıqdırsa. Zəruri hallarda hüceyrələrin sayını birlikdə sayın.

Məsələn, bir rəqəminiz var, ən standart bir evdir. Uşağınıza hansı rəsm əsərinin bitəcəyini deyin və ya daha çox maraq üçün gizli saxlayın. Lazım olan nöqtədən:

1 → - sağda 1 hücrə

Dəqiq yazın, uşaq hər şeyi qulaqdan dərk etməlidir. İşin sonunda körpənin rəqəmləri verilən elementlərə nə qədər uyğun gəldiyini gör. Uşaq səhv edirsə, birlikdə harada olduğunu tapın. Silgi istifadə edərək, uğursuzluq nöqtəsindən başlayaraq əlavə xətləri silin və rəsm çəkməyə davam edin. Öyrənmə müddətində uşağınızın yaxşı bir ruh halında olması vacibdir.

(1 qiymətləndirmələr, orta: 5,00 5)

Bütün məktəblilər və tələbələr, ehtimal ki, işlərində özləri ilə nə edəcəyini bilmirlər. Buna görə bu dərsləri mövzuya topladıq bir notebookdakı hüceyrələr tərəfindən rəsmlər , rəsm çəkməyə başlamazdan əvvəl, hüceyrələr tərəfindən rəsm əsaslarını oxumağı unutmayın.

Gül hüceyrəsini hüceyrə ilə necə çəkmək olar

Bir gül verə bilərsən, növbəti masada gözəl bir qız verə bilərsən? Ya ana 8 Mart .

Video dərsi

Bir hücrə tərəfindən bir notebookda tutuquşu necə çəkmək olar

Video dərsi

Bir notebookdakı hüceyrələr tərəfindən bir bunny necə çəkmək olar

Video dərsi

Hüceyrələr tərəfindən ulduz şəklini necə çəkmək olar

Video dərsi

Bir notebookdakı hüceyrə ilə ifadot hüceyrəsini necə çəkmək olar

Video dərsi

Bir notebookda pokemon pikachu necə çəkmək olar

Video dərsi

Bir fotoşəkil hüceyrələri tərəfindən minionu necə çəkmək olar

Uşaqların ən sevimli simvollarından biri olan minionları necə çəkməyi öyrənmək istəməyən kimdir.

Bəlkə də tanınmış cizgi filminin bu hissəsi əvvəlki hissələr kimi eyni qədər gülməli, maraqlı və təsir edici olacaqdır.
Minionlar, insanlar kimi, həyatda müəyyən bir məqsədlə mövcud olmalı idilər, çünki onsuz maraq və həyəcan getdikcə azalır və bu hətta onların planetin tam yoxa çıxmasına səbəb ola bilər.
Minionlar planetin bütün guşələrində patronlarını axtararaq səyahətlərini davam etdirdilər, lakin hər dəfə təkrar-təkrar uğursuz oldular.
Nəhayət, evlərini tapdılar, oynadılar və əyləndilər, illər keçdi və əyləncələri darıxdırıcı bir həyata çevrildi, hətta məqsədsiz varlığı da söylədi.
Buna görə də, Kevin, Bob və Stewart, mükəmməl bir cani axtararaq bütün dünyanı gəzərək qəbilələrini xilas etmək qərarına gəldilər. Bu səyahət asan deyildi, naməlum yerləri, yad adamları görməli idilər və həqiqətən də evlərini qaçırdılar. Ticarət mərkəzlərindən birində gecələdikdən sonra, Orlandoda bütün pis qrupların toplaşması üçün bir reklam gördülər. Orada gəzinti etdikdən sonra, məmnuniyyətlə öz komandalarına götürəcək bir neçə cani qoşdular, lakin Kevin, Stewart və Bob super cani Scarlet-in fəaliyyəti ilə ələ keçirildi. Scarlet-in etimadını qazana biləcəklərmi, onları özünə aparacaq və qalan minionlarla nə olacaq?

© 2020 skudelnica.ru - Sevgi, xəyanət, psixologiya, boşanma, hisslər, mübahisələr